Pasjonująca sztuka gotowania

Jedzenie jest nam potrzebne do tego, aby przeżyć. Człowiek jest w stanie bardzo długo wytrzymać o samej wodzie. Jednak nie będzie w stanie przeżyć długo bez samego jedzenia. W dawnych czasach jadło się po to, aby tylko zapełnić swoje puste żołądki. Dzisiaj jednak sprawa ma się zupełnie inaczej

Jedzenie jest nam potrzebne do tego, aby przeżyć. Człowiek jest w stanie bardzo długo wytrzymać o samej wodzie. Jednak nie będzie w stanie przeżyć długo bez samego jedzenia. W dawnych czasach jadło się po to, aby tylko zapełnić swoje puste żołądki. Dzisiaj jednak sprawa ma się zupełnie inaczej. Jemy po to, aby się delektować. Jedzenie ma nam sprawiać ogromną przyjemność. Dlatego…bardzo często udajemy się do restauracji, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, że tam zawsze otrzymamy dobre dania przyrządzone przez szefa kuchni. Czy nie można zjeść czegoś dobrego w domu? Można jak najbardziej! I wcale nie trzeba być przy tym wielkim mistrzem kuchni. Wystarczy mieć książkę “Salt Fat Acid Heat. Cztery składniki“, której autorem jest Samin Nosrat.

Pasja do gotowania

Ile razy zdarzyło nam się już wyzywać, że nie mamy za grosz talentu do gotowania, a chętnie zjedlibyśmy coś dobrego? Będąc w posiadaniu tej książki przekonamy się, że bez wielkiej pasji i umiejętności do gotowania można być naprawdę wielkim kucharzem, który nie raz zachwyci swoimi daniami. W Ameryce dużą popularnością cieszy się program Salt Fat Acid Heat, gdzie Samin Nosrat przekonuje, że dań nie trzeba odtwarzać z przepisów. Wystarczy tylko kilka prostych trików,a będziemy w stanie przygotować danie bez znajomości przepisu. Wystarczy do tego nam mała, ale dobra wiedza, dzięki której przygotujemy wspaniałe dania. Teraz autor tego programu kulinarnego wydał książkę, która podzielona jest na dwie części. W pierwszej poznajemy cztery tajemnicze składniki, które stoją za powodzeniem całej misji gotowania. W drugiej znajdziemy mnóstwo wspaniałych przepisów, które będą dla nas ogromną dawką inspiracji.

Cztery składniki

Wróćmy jednak do składników. Jakie one są? Oto sól, tłuszcz, kwas i ciepło. Prawda, że proste? Wystarczy tylko, że będziemy wiedzieć kiedy i do czego powinna być użyta sól, aby nadała całemu daniu wspaniały smak. Nie można zapomnieć, że sól inaczej działa na mięso, a jeszcze inaczej na jajko. Potem jest tłuszcz – odpowiedni rodzaj tłuszczu sprawia, że nada on naszemu daniu wyrazistości. Kwas w jeszcze lepszy sposób zrównoważy całe danie. I na samym końcu ciepło, które zadecyduje o konsystencji całego jedzenia. “Salt Fat Acid Heat. Cztery składniki” tego wspaniałego autora sprawi, że z wielką przyjemnością będziemy siedzieć w kuchni tworząc bajkowe dania. Jeszcze nie jest wszystko stracone. Wystarczy tylko, że sięgniemy po tą książkę kulinarną, która jest zbiorem fantastycznych przepisów. Z wielką przyjemnością będziemy je tworzyć zachwycając naszych domowników.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com